AranżacjeWnętrza

Lamele ścienne – część najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz

0
(0)

W każdym domu i mieszkaniu przychodzi w końcu czas na zmiany w aranżacji. Warto czasem coś zmienić i nie bać się zmian. Inspiracji możemy szukać wszędzie. Najważniejsze, aby była ona zgodna z naszym gustem. Wykończenie ścian w salonie lub sypialni może być sporym wyzwaniem. Warto jednak się do tego przyłożyć – ciekawe wnętrze może podkręcić naszą kreatywność i pomóc nam się zrelaksować. Dlatego dziś porozmawiamy o tym czym są lamele ścienne. Jest to jeden z trendów nowoczesnego projektowania. Coraz częściej w różnych aranżacjach można spotkać drewniane lamele na ścianie.

Zalety lameli na ścianie

W planowaniu zmian w aranżacji wystroju Twojego wnętrza warto zwrócić uwagę na lamele. Oprócz niewątpliwych zalet estetycznych lamelki mają jeszcze kilka innych zalet:

  • Lamele na ścianie zamontujemy w sposób prosty i szybki. Będziemy do tego potrzebować dobrego, mocnego kleju, poziomicy i samych lameli. Jest to o tyle atrakcyjne rozwiązanie, że do jego montażu nie jest potrzebna listwa montażowa, w której dodatkowo trzeba by było wiercić. Warto pamiętać o użyciu dobrego jakościowo kleju, aby uniknąć problemów w przyszłości.
  • Poprawiają one znacząco akustykę pomieszczenia. Lamele to tanie, wygodne i dobrze wyglądające rozwiązanie gdy chcemy poprawić ten element naszego mieszkania. Lamelki efektywnie eliminują pogłos i wyciszają dane pomieszczenie.
  • Lamele pasują do wielu wystrój wnętrz i styli. Wpasują się one idealnie w nowoczesne trendy. Będą one świetnie pasować do stylu loftowego lub industrialnego. Będą pasować również do mieszkania o minimalistycznym wystroju lub stylu skandynawskim.

Z jakiego materiału lamele są stworzone?

Lamelki najczęściej wykonane są po prostu z drewna. Lamele drewniane mogą być pomylone z drewnianymi panelami na ścianę. Są to jednak dwie różne dekoracje. Równie często do ich wykonania wykorzystuje się wysokiej jakości klejonki, okleiny czy płyty MDF.

Lamele mogą występować w różnych kolorach. Wtedy do ich wykonania stosuje się fornir (czyli cienkie płaty drewna). Najczęściej można jest spotkać w trzech kolorach:

  • dąb bielony 
  • dąb ciemny
  • dąb naturalny

Jest to niezwykle ważny aspekt lameli, ponieważ w pierwszej kolejności pełnią one funkcję estetyczną.

Gdzie możemy zamontować lamele? 

Lamele ścienne potrafią ciekawie podkreślić część większego pomieszczenia. Pomogą one wydzielić pomniejsze strefy funkcjonalne. Dlatego lamele możemy tak naprawdę zamontować wszędzie. Można dać się ponieść wodzy fantazji. Nic nas nie ogranicza. Możemy zamontować je zarówno na ścianie jak i suficie.

Nie musimy się ograniczać do domu lub mieszkania. Z powodzeniem lamelki możemy zamontować w restauracji lub biurze

Lamele ścienne w biurze
Lamele ścienne w biurze

Lamele ścienne to dekoracja na tyle uniwersalna, że z powodzeniem będzie pasować do naszego przedpokoju.

Wiele osób decyduje się na położenie drewnianych lameli w salonie na ścianie z telewizorem.

Lamele ścienne w salonie
Lamele ścienne w salonie

Dobrym rozwiązaniem jest również położenie lameli w sypialni. Tak jak wspominaliśmy wyżej, pomogą one efektywnie wygłuszyć pomieszczenie.

Podsumowanie 

Jedną z największych zalet drewnianych lameli na ścianę jest ich niewysoki koszt. Ich uniwersalność może zasugerować odwrotną myśl. Natomiast w zależności od wielkości, koloru i materiału wykonania lameli ich koszt nie powinien przekroczyć kilkuset złotych.
Ich montaż również nie wymaga obecności specjalisty. Wystarczy mocny klej, poziomica i dobre chęci.

Drewno prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jego uniwersalność potrafi zaskoczyć. Może całkowicie zmienić odbiór surowego, betonowego wnętrza. Właśnie dlatego drewniane lamele są tak chętnie wybierane jako element dekoracji do różnych rodzajów wystroju.  

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button