SypialniaWnętrza

Zasłony do sypialni. Pokonaj bezsenność.

Zasłony to nie tylko element dekoracyjny. Jest to ważna część każdej sypialni. Zarówno światło słoneczne jak i sztuczne mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i mózg. Wieczorem w naszych organizmach zaczyna być produkowana melatonina. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o kontakt ze światłem, możemy mieć problemy z bezsennością. Zasłony do sypialni umożliwiają nam odpowiednie sterowanie ilością wpuszczanego do pomieszczenia światła.

Kolor zasłon a kolor ścian

Zasłony to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Dobiera się je głównie do koloru ścian lub pod wystrój okien. 

Zasłony mogą pomóc nam optycznie zwiększyć lub zmniejszyć przestrzeń w sypialni. Jasne barwy dają wrażenie bliskości, wydają się być bliżej niż kolory zimne. Dlatego jeśli chodzi o duże pomieszczenia, można zastanowić się nad zasłonami w jasnych barwach. Natomiast jeśli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń sypialni, należy wybrać kolory zimne np. zasłony szare. 

Kolorowe zasłony do sypialni mogą być strzałem w dziesiątkę. Największym zainteresowaniem cieszy się wzór kolorowych pasów. Zazwyczaj wybierane są pasy poziome, lecz bez problemu można kupić też zasłony w pasy pionowe. Dobrym rozwiązaniem mogą być również zasłony w kwiaty. Z pewnością przyczynią się one do ocieplenia atmosfery w sypialni. Zasłony kolorowe dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecka. 

Kolorowe zasłony w sypialni
Kolorowe zasłony w sypialni

Zasłony do sypialni w bardziej stonowanych barwach nadadzą pomieszczeniu elegancji. Jeśli nasza sypialnia pomalowana jest na szaro, świetnie sprawdzą się tu białe zasłony (uspokoją wnętrze), lub zasłony szare (ale w ciemniejszym odcieniu niż ten na ścianach). Stonowane kolory zasłon zdecydowanie warto wybrać do bardziej kolorowych ścian, kierując się zasadą kontrastu. Do żółtych ścian idealnie wpasują się zasłony gładkie w kolorze bieli, szarości lub odcienie niebieskiego. Zobacz również nasz poradnik – jak dobrać odpowiednie firany do salonu?

Jasne zasłony w sypialni
Jasne zasłony w sypialni

Zasłony do sypialni zaciemniające

Sypialnia to miejsce wypoczynku. Musi być zorganizowana tak, aby nam zagwarantować jak najbardziej komfortowy sen. W tym przypadku powinniśmy popatrzeć na zasłony nie tylko pod kątem dekoracyjnym, ale i funkcjonalnym. 

W sypialni najlepiej postawić na zasłony zaciemniające. Niekoniecznie są to zasłony w ciemnych barwach. Tutaj chodzi o materiał i sposób wykonania. Zasłony zaciemniające nazywane również zasłonami typu blackout wykonane są z tkanin grubszych niż te standardowe. Tak samo jak zwykłe zasłony występują w różnych wzorach i kolorystykach. 

Zasłony zaciemniające charakteryzują się tym, że nie przepuszczają światła dziennego nawet w słoneczne popołudnie. Na tym nie kończą się ich zalety. Dzięki grubości wykonania mają świetne właściwości izolacyjne. Tłumią hałas i chronią przed zimnem. Jest to świetny sposób na wygłuszenie sypialni, więc i spokojny sen. Takie zasłony ułatwią utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, co pozwoli oszczędzić ciepło i pieniądze. 

Zasłony blackout
Zasłony blackout

Zasłony nie są ogromnym kosztem, a mają bardzo duży wpływ na jakość naszego snu. Najtańsze zasłony można kupić nawet od 30 zł za sztukę. 

Nie będzie to jednak najlepsze jakościowo wyjście. Takie zasłony nie dadzą nam spokoju, który potrzebujemy mieć podczas snu. 

Jeżeli nie mamy zdolności krawieckich i chcemy postawić na prosty montaż, warto zdecydować się na zasłony gotowe

Problemy ze snem dotykają w tych czasach wiele osób. Warto o to zadbać i zdecydować się na zasłony zaciemniające. Ich koszt zaczyna się już od mniej niż 100 zł, a może dużo zmienić w naszym życiu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button